herni podlozka pod mys

Nejlepší herní podložky pod myš

In Ostatní by František Kožuch

Máte doma drahé herní vybavení a skutečně kvalitní herní myš, ale stále používáte starou podložku pod myš, která pamatuje ještě hry na disketě? Pak možná vysoký výkon myši přichází tak trochu vniveč. Pokud chcete dosahovat při hraní co nejlepších výsledků a zároveň se vám hrálo skutečně pohodlně, je třeba sáhnout po kvalitní podložce. V dnešním článku vám prozradíme, jaké parametry brát v potaz, a prozradíme vám tipy na ideální herní podložky

Proč je potřeba podložku pod myš?

Přestože technologie šla bezesporu kupředu a většina myší si poradí i na povrchu stolu, tu a tam mohou mít na lesklém, hladkém či jednoduše tak trochu špinavém povrchu problém. Zatímco při běžné obsluze počítače si s občasným ulétnutím kurzoru nemusíte dělat hlavu, hraní her dokáže pořádně znepříjemnit. Dvojnásob to platí v případě, že jste investovali poměrně velké části do kvalitní myši.

gaming podlozky

Zdroj: Unsplash.com / hernan castilla

Jak vybrat podložku pod myš?

Přestože ve středních a vyšších cenových kategoriích zpravidla narazíme na velice kvalitní kousky, při výběru podložky pod myš je vhodné zvážit několik základních kritérií. Do velké míry totiž závisí na osobní preferenci a co sedne jednomu hráči, nemusí vyhovovat hráči druhému. 

Velikost

V prvé řadě zvažte, jak velkou podložku budete potřebovat. Pro hraní her je zpravidla lepší zvolit větší rozměry, které zabrání sjíždění ruky mimo podložku. Nejčastější volbou jsou podložky o délce nejdelší strany 32 až 40 centimetrů, u herních podložek se lze setkat s většími rozměry. Tyto XL podložky obvykle podkládají nejen myš, ale zároveň také klávesnici. 

Tloušťka

Zejména pohodlí při hraní ovlivňuje tloušťka podložky pod myš. Standardem jsou 2 až 3 milimetry, narazit však můžete i na tlustší podložky. Přestože nabídnou výrazně větší pohodlí, z hlediska hraní her jsou vhodnější spíše tvrdší podložky, které poskytnou rychlejší odezvu.

Materiál

Spíše než na tloušťce tak záleží na zvoleném materiálu. Z hlediska protiskluzových vlastností je ideálním materiálem guma, která je jako podklad používaná v drtivé většině případů. Na svrchní straně podložky se naopak nejčastěji setkáme s textilií, případně mikrovláknem. Pokud byste raději něco netradičního, sáhnout můžete po podložkách z hliníku, případně neoprenu či silikonu. 

Design

Podložky pod myš lze zakoupit s celou řadu zajímavých designů s motivy oblíbených her či filmů. Neotřelou, ale o poznání dražší kategorií jsou pak podsvícené herní podložky, u kterých je však nutné počítat s nutností napájení.

Cena

Na rovinu můžeme říct, že do 100 Kč kvalitní podložku pod myš nepořídíte. O něco kvalitnější kousky najdete v cenové kategorii 300 až 600 Kč, bezkonkurenčně nejlepší kousky se však pohybují kolem 1000 Kč a více. Pokud přeci jen chcete ušetřit, vsaďte například na Alza.cz kupóny, případně výprodeje a další slevové akce. 

Jaké jsou nejlepší herní podložky pod myš?

podlozky pod mys

Zdroj: Unsplash.com / Jeffery Ho

1. Glorious 3XL Extended

Ke kvalitnímu hernímu zážitku pomůže podložka Glorious 3XL Extended. Štědré rozměry 122 x 61 cm spolu s ideální tloušťkou 3 mm zajistí skvělou odezvu myši a dostatek prostoru pro hraní. Bonusem je příjemný textilní materiál a spodní vrstva gumy, díky které se podložka ani nehne.

2. Logitech G840 XL Gaming Mousepad

O něco menší rozměry (avšak stále v kategorii XL) a nižší cenu nabídne podložka Logitech. Přestože nezaujme stylovým designem, svůj účel splní bez chybičky. I v tomto případě se můžete těšit na příjemný textilní materiál.

3. Rapture RESPAWN XL

Nechcete do nákupu podložky investovat velké částky, ale stále chcete podložku s XL rozměry? Doporučit vám můžeme podložku pod myš značky Rapture z gumy a polyesteru. Jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost i tloušťka a mírně horší protiskluzové vlastnosti.