Smutná zpráva: Gwent na konzolích končí!

In Novinky by admin

Pakliže jste uvítali, když na Xbox a Playstation zavítal Gwent, máte nyní důvod k smutku. V oficiálním streamu CD Projekt Red bohužel oznámil, že s dalším vývojem Gwentu pro konzole již nepočítá. Jaké je vysvětlení? S rozšiřujícím množstvím platforem vývojáři už zkrátka nestíhají aktualizovat všechny verze Gwentu. S novým přírůstkem na platformu iOS a chytaným rozšířením i na Android je počet platforem zkrátka více, než tým Gwentu dokáže unést.

Nemusíte však mít strach – o žádný vámi vydobytý či zakoupený obsah nepřijdete. Po dobu šesti měsíců od 9. 12. 2019 do 9. 6. 2020 budete moci přesunout veškerý obsah na nový, či již existující GOG účet. Týká se to konkrétně ornamentů, meteoritického prachu a všech ostatních měn, karet, balíčků, úrovně účtu, aktuálního ranku, kontaktů a také odměn z Thronebreakera. Jedinou výjimkou je meteoritický prach hráčů Playstation verze, který není možné převést.

Počínaje dneškem už nebude možné odehrávat multiplayerové bitvy či provádět nákupy za reálné peníze. Ačkoli je bezesporu škoda, že Gwent na konzolích končí, nutno podotknout, že všechny verze byly víceméně odříznuté od ostatních. Doufejme, že se CD Projektu Red tento krok vyplatí.